Karlik Junior do pomieszczeń gospodarczych i zastosowań przemysłowych

Firma Karlik produkuje osprzęt elektroinstalacyjny, w tym łączniki, gniazdka i puszki instalacyjne do różnych zastosowań. Jedną z bardziej rozpoznawalnych serii produktów marki Karlik są akcesoria specjalnego przeznaczenia z serii Junior. Cechą charakterystyczną tych wyrobów jest ich wysoki stopień odporności na wnikanie kropel cieczy i ciał stałych.

Urządzenia z serii Junior spełniają kryteria stawiane produktom, które mają zapewnić stopień ochrony przed wnikaniem zapylenia i wilgoci w klasie IP54. Dzięki temu akcesoria Junior można stosować w otoczeniu, w którym panuje stosunkowo wysoka wilgoć i zapylenie przez cały czas.

Klasa ochrony IP 54 oznacza, że obudowa osprzętu z serii Junior zapewnia ochronę mechanizmu przed dostępem do części niebezpiecznych drutem oraz na wypadek wnikania do wnętrza pyłu w ilości, która mogłaby zakłócić poprawne funkcjonowanie urządzenia. Ponadto, gniazdka i łączniki z serii Junior są chronione przed kroplami wody padającymi ze wszystkich stron, co praktycznie oznacza skuteczne zabezpieczenie przed zachlapaniem i polaniem gniazdka strugą wody lub przed deszczem.

Design i funkcjonalność serii Junior

Puszki gniazdka i łączniki serii Junior dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych, w tym w kolorze białym, brązowym, popielatym i popielato-grafitowym. Nowoczesny design i ciekawa kolorystyka sprawiają, że punkty dostępu w pomieszczeniach gospodarczych, garażach i na halach produkcyjnych prezentują się naprawdę dobrze.

W parze z designem idzie także funkcjonalność. Seria Junior to typowe modele pojedynczych i podwójnych łączników oraz standardowe pojedyncze gniazdka bryzgoszczelne, które są dostępne z białą, grafitową, lub transparentną barwioną klapką. Gniazdka dostępne są jako pojedyncze lub w zastawach po dwa, lub trzy. Zestawy gniazdek są przystosowane wyłącznie do montażu w poziomie.

Oprócz zestawów składających się wyłącznie z gniazdek dostępne są też zestawy mix zawierające dwa mechanizmy, w tym jedno gniazdko i pojedynczy lub podwójny łącznik. Mixy dostępne są w wersjach przystosowanych do montażu poziomego, jak i pionowego.

Gniazdka Karlik Junior

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier ) już od 300,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl